Συμμετοχή του 3ου Γυμνασίου Υμηττού στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό SID 2024

Μαθητές της Α’ τάξης πήραν μέρος στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2024, με θέμα «Ευγένεια στο διαδίκτυο – Δικαιώματα και υποχρεώσεις παιδιών και νέων στον ψηφιακό κόσμο» που πραγματοποιήθηκε από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Το έργο μας έχει αναρτηθεί στην ειδική σελίδα συμμετοχών  του Ελληνικού Κέντρου Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ με τον κωδικό: 108131. Πρόκειται για μια διαδραστική αφίσα για τα Δικαιώματα παιδιών και νέων στον ψηφιακό κόσμο, την οποία μπορείτε να δείτε πατώντας και εδώ.

Στους μαθητές που συμμετείχαν και στους οποίους αξίζουν θερμά συγχαρητήρια απονεμήθηκαν  Έπαινοι από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου.