Το 3ο Γυμνάσιο Υμηττού στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμό

Στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμό 2023-2024 του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, με  θέμα «Η ιδέα του επιχειρείν στην Α΄ Γυμνασίου», συμμετείχε την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024, ομάδα μαθητών της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Χατζηστέλιου Αγγελική.
Ο διαγωνισμός, που σαν στόχο είχε την ευαισθητοποίηση των μαθητών/-τριών του Γυμνασίου στην οικονομική επιστήμη, πραγματοποιήθηκε από το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, στο πλαίσιο του Ειδικού Προγράμματος Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας (Θεματική Ενότητα ΠΔΕ02: Διδακτική Οικονομικών, Διοίκησης και Εκπαιδευτική Αξιολόγηση) της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών και με την υποστήριξη των Εργαστηρίων της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών.

Το 3ο Γυμνάσιο Υμηττού ενθαρρύνει τη συμμετοχή των μαθητών σε μαθητικούς διαγωνισμούς, καθώς τα οφέλη που αποκομίζουν είναι πολλά και η εμπειρία μοναδική.
Η χαρά της συμμετοχής είναι κέρδος για όλους!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας!