Edu-Hackathon with Google

Από την 1η έως τις 3 Δεκεμβρίου είχαμε την ευκαιρία και την τιμή να συμμετάσχουμε στο Edu-Hackathon με την Google, που πραγματοποιήθηκε στο Future Classroom Lab (FCL) του European Schoolnet στις Βρυξέλλες.

Δεκαεπτά συνάδελφοι από όλη την Ευρώπη είχαμε την ευκαιρία να μοιραστούμε καλές διδακτικές πρακτικές, να μάθουμε νέα εργαλεία και μεθοδολογίες και να σχεδιάσουμε συνεργατικά σενάρια μάθησης για την Επιστήμη των Υπολογιστών και την υπολογιστική σκέψη με έμφαση στην ένταξη και τη βιωσιμότητα.

Μοιραζόμαστε γνώσεις, καινοτομούμε και δημιουργούμε με συναδέλφους από όλη την Ευρώπη: Πορτογαλία, Πολωνία, Ιταλία, Ισπανία, Κροατία, Βόρεια Μακεδονία, Σερβία, Ρουμανία, Τουρκία και Ελλάδα!

#Europeanschoolnet   #Future Classroom Lab (FCL)  #Novigado tool    #Eduhackathon

Θερμά συγχαρητήρια στις Coordinators: Eugenia Casariego Artola και Arjana Blazic για το σχεδιασμό και τη φιλοξενία αυτού του εξαιρετικού εκπαιδευτικού σεμιναρίου!